Časo - sběr

01.10.2017

Zalovila jsem v archivu rodinných fotografií. A napadlo mě podělit se s vámi o sběr fotek v prvním roce života naší druhé dcery. Tehdy jsem měla ještě v ateliéru nádherné starobylé křeslo. Byla to trochu výzva, (skoro) každý měsíc naistalovat ateliér do stejné scény a fotit holky. To křeslo bylo strašně těžký :)

Na snímcích uvidíte jak je proměna od 1 měsíce - 12 měsíců znát. Na začátku sotva drží hlavičku, a na konci stojí a pouští se. V té době Johanka už chodila a bylo opravdu těžké udržet jí na křesle. Na fotku se občas přidala i starší dcera Anežka.

Na fotografii nahoře je Johance 3 - 4 měsíce.

Na fotografii nahoře je Johance 5 - 6 měsíců.

Na fotografii nahoře je Johance 8 měsíců.

Na fotografii nahoře je Johance 9 - 10 měsíců.

Na fotografii nahoře je Johance 11 - 12 měsíců.


S odstupem času se musím stejně smát, jak bylo náročné připravit ateliér, obléknout holčičky, někdy i několikrát, fotit a zároveň hlídat je, aby nespadly.
Stojí to za to, žádný okamžik už nezopakujete. Děti rostou a mění se.
Udělejte si malý časo - sběr i vy a začněte hned. Neodkládejte nic na později, protože pak půjdou do první třídy a vy zjistíte, že nemáte fotky.

Kreativitě se meze nekladou. Fotografii můžete doplnit i o čísla měsíců nebo věk. Vyrobit si je můžete z listí, v zimě (pokud napadne) napsat do sněhu, doma zapojit oblíbenou hračku měsíce, křídou se dají dělat taky divy.
S chutí do toho :)

Děkuji za nahlednutí.